Nasza metoda

Europejska Fundacja Terapii Przez Sztukę specjalizuje się w uczeniu jak wykorzystywać różne rodzaje sztuki w dwóch obszarach: samodoskonalenia oraz terapeutycznym.

Zmiana, którą odczuwa uczestnik arteterapii jest znacząca. Bazuje na zwiększeniu samoświadomości, tj. kontrolowania własnych emocji, zapału i wytrwałości w dążeniu do celu, a także zdolności do empatii i umiejętności zachowań społecznych. To rozpoznanie i doskonalenie własnej inteligencji emocjonalnej.

Stosowanie różnych dyscyplin świata sztuki, takich jak: malarstwo, rysunek, muzyka, teatr, taniec, ruch, literatura, film zgodnie z naukowym protokołem, pozwala osiągnąć konkretne cele edukacyjne i terapeutyczne.

Tym co odróżnia ją od innych, bardziej tradycyjnych postępowań, to także fakt, że zawsze arteterapia odbywa się w przestrzeni i tempie komfortowym dla uczestnika. Od początku do końca pozostaje on we własnej strefie komfortu, co sprawia że osiąga założone rezultaty w przyjemny dla siebie sposób.

Nasza autorska metoda, polega na dostarczeniu korzyści arteterapeutycznych wraz z dodatkową wartością – kontaktem z aktywnie tworzącymi artystami. Wrażliwość artystów, ich wyjątkowy sposób patrzenia i dialogu ze światem wraz z kompetencjami wykwalifikowanych arteterapeutów, zapewnia wielozmysłowe oddziaływanie naszych programów arteterapeutycznych. Do nadzoru nad merytoryką programów oraz nad sposobem prowadzenia zajęć zaprosiliśmy uznanych psychiatrów.

Uważamy, że sytuacja i czas w którym żyjemy, uzasadnia zwrócenie większej uwagi na zdrowie psychiczne każdego z nas. Z arteterapią warto się zaprzyjaźnić, nie czekając na kryzys. Warto z niej korzystać, tak jak z dobrodziejstw aktywności fizycznej. Profilaktycznie.
Gdy mamy już do czynienia z kryzysem, działa wspomagająco i regenerująco na kondycję psychiczną, definiowana jest jako forma rehabilitacji psychiatrycznej.

Kiedy jesteśmy zdrowi i czujemy się dobrze ze sobą, każda nowa sukienka, każdy zabieg upiększający przyniosą dużo większy efekt. Możemy być szczęśliwi, silniejsi i zdrowsi.

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej o naszej metodzie. Przeczytaj opracowanie o Arteterapii jako elemencie Zintegrowanego Modelu Medycznego przygotowane przez Członka Rady Naukowej naszej fundacji, prof. dr hab. n. med. i n. o zdrowiu Marka Krzystanka

Arteterapia w Zintegrowanym Modelu Medycznym

Liczą się nasze wybory.