W dziedzinie kwestii środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem (ESG) jedną z często pomijanych supermocy jest zdrowie psychiczne. Podobnie jak superbohaterowie czerpią siłę z wnętrza, firmy, które traktują zdrowie psychiczne jako priorytet w ramach swojej strategii ESG, odblokowują potężną siłę, która napędza ich sukces.

Zdrowie psychiczne: Supermoc ESG

Dobre samopoczucie pracowników: Firmy, które priorytetowo traktują zdrowie psychiczne, tworzą wspierające środowisko pracy, w którym pracownicy czują się docenieni, wzmocnieni i bezpieczni psychicznie. Promując równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, zapewniając zasoby w zakresie zdrowia psychicznego i wspierając kulturę otwartej komunikacji, firmy umożliwiają pracownikom wnoszenie do pracy swoich najlepszych cech, co prowadzi do zwiększenia zaangażowania, produktywności i innowacyjności.

Magnes na talenty: W wojnie o talenty firmy, które dbają o zdrowie psychiczne, stają się magnesem przyciągającym największe talenty. Dzisiaj ceni się firmy, które priorytetowo traktują dobre samopoczucie pracowników i oferują zasoby wspierające zdrowie psychiczne. Wspierając pozytywne i integracyjne środowisko pracy, firmy przyciągają wykwalifikowanych specjalistów, którzy szukają organizacji ceniącej ich holistyczne samopoczucie.

Odporność i zdolność adaptacji: Zdrowie psychiczne jest kluczowym czynnikiem w budowaniu odpornych i elastycznych zespołów. Gdy pracownicy mają narzędzia i wsparcie do radzenia sobie ze stresem, radzenia sobie z wyzwaniami i priorytetowego traktowania samoopieki, są lepiej przygotowani do przetrwania niepewności, przyjmowania zmian i przyczyniania się do zwinności i sukcesu firmy w szybko zmieniającym się krajobrazie biznesowym.

My możemy Ci pomoc. Zobacz, jak to robimy dla firm.

Zobacz nasza propozycje dla firm