Empatia bez oceniania.

Tak jednym zdaniem, można opisać dzisiejsze warsztaty z choreoterapii dla studentów Politechniki Warszawskiej.

Nie pamiętam w ostatnich latach, ani w ogóle w życiu, takiego spokoju, momentu wyciszenia, jak podczas tych zajęć, powiedziała Ola, studentka Politechniki Warszawskiej.

warsztaty z choreoterapii dla studentów Politechniki Warszawskiej

Dla nas to nic dziwnego, choreoterapia, znana również jako terapia tańcem i ruchem, to podejście terapeutyczne wykorzystujące taniec i ruch do promowania dobrego samopoczucia fizycznego, emocjonalnego i psychicznego. Obejmuje wykorzystanie ustrukturyzowanych aktywności ruchowych, improwizacji i technik tańca ekspresyjnego w celu ułatwienia wyrażania siebie, samoświadomości i rozwoju osobistego. Celem Kasia Orowiecka była prezentacja z aktywnym udziałem uczestników, twórczego ujścia dla ekspresji i eksploracji emocji. Poprzez ruch i taniec uczestnicy komunikowali się i uwalniali emocje, które były trudne do wyrażenia werbalnie.

Pełen program terapeutyczny stworzony w Fundacji Arthe, wpływa na zwiększone poczucie świadomości ciała i ucieleśnienia. Używamy choreoterapii aby pomóc jednostkom ponownie połączyć się ze swoim ciałem, rozwinąć pozytywny obraz ciała i poprawić pewność siebie. Zachęcamy osoby do bycia obecnym w danej chwili i lepszego zrozumienia połączenia umysłu z ciałem.

Udział w zajęciach z choreoterapii ma za zadanie zwiększyć poczucie własnej wartości i pewność siebie. Angażując się w ruch i taniec, osoby doświadczają poczucia spełnienia, mistrzostwa i wyrażania siebie. Sprzyja to budowaniu pozytywnego wizerunku własnej osoby i umożliwia jednostkom wykorzystanie ich unikalnych zdolności i cech. Taniec i ruch u wielu osób redukuje stres i wywołuje stan relaksu. A kiedy prowadzi go Kasia Orowiecka …to sami przetestujcie ..Już niedługo nowy program dostępny na arthefoundation.pl

Studenci mogli spróbować choreoterapii w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego, wspieranego przez ARTHE Foundation i Partnerów: firmy GASPOL, szkoły Rysunku VENTZI oraz Karimski Music School.

Gaspol
Szkoła rysunku VENTZI Warszawa
Karimski Music School
warsztaty z choreoterapii dla studentów Politechniki Warszawskiej