Ikona arteterapii w Polsce w naszej Radzie Naukowej!

Z wielką radością dzielimy się z Wami informacją o dołączeniu dr Aleksandry Chmielnickiej-Plaskoty do Rady Naukowej Fundacji Arthe.

Arteterapeuta, psycholog, kierownik Zakładu Działań Wizualnych i Arteterapii Instytutu Edukacji Artystycznej (IEA) Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej (APS) w Warszawie. Koordynator ds. arteterapii w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. J. Mazurkiewicza (MSCZ) w Pruszkowie. Przewodnicząca Sekcji Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Promotor wspomagający rozpraw doktorskich z obszaru arteterapii. Autorka/współautorka 6 monografii i kilkudziesięciu artykułów z obszaru arteterapii w edukacji oraz arteterapii w medycynie. Kurator wystaw arteterapeutycznych w Galerii MSCZ. Redaktor czasopisma MSCZ Alejkami Tworkowskimi. Koordynator programów multimedialnych arteterapeutycznych powstałych na bazie praktyki w obszarze edukacji i medycyny.
Pani doktor od początku powstania Fundacji wspiera nasze działania. Razem będziemy pracować nad programami nowoczesnej edukacji, wykorzystującymi wielki potencjał arteterapii.